konin facebook

Aktualności

12-06-2018

W ratuszu o rozwoju małych przedsiębiorstw

Instrumenty finansowe, rozwój sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw" - to temat spotkania przedsiębiorców powiatu konińskiego i miasta Konina, które odbędzie się 12 czerwca w sali ratuszowej Urzędu Miejskiego w Koninie.

czytaj więcej
05-02-2019

Zapobieganie ryzykom w eksporcie

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie w ramach działalności ośrodka Enterprise Europe Network serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie pod nazwą „Zapobieganie ryzykom w eksporcie wraz ze strategią zabezpieczania i finansowania transakcji międzynarodowych”. Odbędzie się ono już 19 lutego, w godzinach 10:00-160:00, w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie.

czytaj więcej
31-07-2018

Forum Biznesu przy okazji Szczytu Inicjatywy Trójmorza

Krajowa Izba Gospodarcza współpracując z Izbą Przemysłowo-Handlową Rumunii zaprasza do udziału w Forum Biznesu, które odbędzie się przy okazji Szczytu Inicjatywy Trójmorza w dniach 17-18 września 2018 r. w Bukareszcie.

czytaj więcej
13-05-2019

Early Warning Europe- pomoc firmom i przedsiębiorcom przeżywającym trudności i sytuacje kryzysowe

Jesteś przedsiębiorcą z sektora MŚP? Widzisz w firmie pierwsze oznaki nadciągających trudności? Znalazłeś się w sytuacji kryzysowej? Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundacja Firmy Rodzinne realizują projekt Early Warning Europe, którego celem jest udzielanie pomocy firmom i przedsiębiorcom przeżywającym trudności i sytuacje kryzysowe.

czytaj więcej
24-05-2019

Fundacja Aktywnych Inicjatyw Rozwoju informuje o rozpoczęciu realizacji projektu

Fundacja Aktywnych Inicjatyw Rozwoju informuje o rozpoczęciu realizacji projektu „Obszar Skutecznej Interwencji dla mieszkańców województwa wielkopolskiego”

czytaj więcej
02-10-2017

Unijne pieniądze dla firm

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła oficjalnie realizację Inicjatywy JEREMIE2. W ramach projektu mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o unijne pożyczki. W ofercie dla firm znalazły się trzy produkty pożyczkowe z atrakcyjnym oprocentowaniem od 1,23%. Jest ono stałe i niezmienne przez cały okres spłaty a przedsiębiorca nie ponosi dodatkowych opłat i prowizji związanych z rozpatrzeniem wniosku.

czytaj więcej
28-05-2018

III Forum Eksportowe

Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zaprasza na III Forum Eksportowe, które odbędzie się dnia 15 czerwca br. w siedzibie Urzędu przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu.

czytaj więcej
18-12-2017

Postaw na przyszłość, czyli oferta edukacyjna dla dorosłych

Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie opublikował właśnie informator zawierający podstawowe informacje w zakresie lokalnej oferty edukacyjnej skierowanej dla osób dorosłych. Opracowanie pod tytułem „Postaw na przyszłość – oferta edukacyjna dla dorosłych w Koninie” powstało z myślą o pracodawców i pracownikach, którzy zainteresowani są doskonaleniem swoich umiejętności oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.

czytaj więcej
08-11-2017

Zamówienia publiczne bez tajemnic

„Zamówienia publiczne dla wykonawców” - to nazwa kolejnego już bezpłatnego szkolenia, w którym wzięli udział przedsiębiorcy z naszego miasta i regionu. W wydarzeniu, które odbyło się wczoraj uczestniczyło dwudziestu czterech przedsiębiorców oraz pracowników firm zainteresowanych tematyką zamówień publicznych.

czytaj więcej
24-08-2017

HYDROSTAL rozbierze budynki przy Janowskiej

Już niebawem rozpocznie się rozbiórka pokopalnianych budynków przy ulicy Janowskiej. Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Koninie ogłosił wyniki konkursu ofert. Najkorzystniejszą złożyła konińska firma HYDROSTAL Sp. J.

czytaj więcej