konin facebook

Aktualności

19-03-2019

Informator o konińskich szkołach średnich i branżowych

Z myślą o absolwentach szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy ubiegać się będą w 2019 roku o przyjęcie do szkół średnich Urząd Miejski w Koninie wydał kolejną edycję Informatora o szkołach średnich ogólnokształcących, technicznych i branżowych I stopnia, dla których organem prowadzącym jest Miasto Konin.

czytaj więcej
14-11-2017

Asertywność i komunikacja w obsłudze klienta - szkolenie dla konińskich przedsiębiorców

Rola standardów w budowaniu profesjonalnej obsługi klienta, typologia klientów, oraz typowe błędy w komunikacji z klientem - to tylko niektóre tematy, jakie będą poruszane podczas szkolenia na temat "Asertywność i komunikacja w obsłudze klienta".

czytaj więcej
07-08-2017

Nowe kwalifikacje - nowy start! Cykl szkoleń dla bezrobotnych

Kolejna ciekawa oferta szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. Wszystko w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego skierowanego do osób, które zamieszkują obszar powiatu kolskiego, konińskiego, turkowskiego oraz miasto Konin i pozostają bezrobotne z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż pół roku przed przystąpieniem do projektu.

czytaj więcej
29-03-2018

JEREMIE 2 zaczyna misję. Preferencyjne poręczenia kredytowe dla wielkopolskich przedsiębiorców właśnie wystartowały

20 marca 2018 roku – w obecności Macieja Sytka, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego na podstawie Umowy o Finansowanie Funduszu Funduszy zawartej z Województwem Wielkopolskim – Przemysław Cieszyński, Członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego będący Menadżerem Funduszu Funduszy podpisał umowę z Krzysztofem Dylikowskim, Prezesem Zarządu Poznańskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., który z kolei jest Pośrednikiem Finansowym. Umowa ta jest pierwszą dotyczącą wdrażania Instrumentu Finansowego Poręczenie w ramach projektu JEREMIE 2 współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 (WRPO).

czytaj więcej
11-12-2018

O terenach inwestycyjnych Konina i Wielkopolski

Uczestnicy ogólnopolskiego konkursu Grunt na Medal 2018 z Wielkopolski spotkali się w Koninie. Podczas spotkania mówiono przede wszystkim o terenach inwestycyjnych naszego miasta, które zajęły pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu. Podkreślono także dobrą kondycję inwestycyjną całego województwa wielkopolskiego.

czytaj więcej
04-02-2019

Doing business: Georgia

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu wydarzeń biznesowych Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju „Doing business: Georgia”, które odbędzie się 12 lutego, w godzinach od 9:00 do 14:30 w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Al. Niepodległości 34. Partnerem konferencji jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a oficjalnego otwarcia dokona marszałek województwa wielkopolskiego - Marek Woźniak.

czytaj więcej
26-09-2017

O podatku VAT dla przedsiębiorców

Kto jest podatnikiem? Jakie są zasady rozliczania i zwrotu podatku VAT? Jakie są zasady powstawania obowiązku podatkowego? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań będzie można usłyszeć podczas szkolenia pod nazwą "Podatki VAT w przedsiębiorstwie".

czytaj więcej
23-04-2018

Makłowicz gotował dla uczestników Targów Przedsiębiorczości

21 kwietnia odbyła się kolejna edycja Konińskich Targów Przedsiębiorczości Przemysłu Spożywczego. Miejscem tegorocznego wydarzenia była hala widowiskowo-sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie przy ul. Popiełuszki 2a. W tym roku swoją ofertę zaprezentowało ponad 50 firm, w tym wystawcy z naszych miast partnerskich: Czerniowce z Ukrainy i Henin Beaumont z Francji.

czytaj więcej
25-01-2018

Złóż wniosek. KFS dofinansuje szkolenia

Już 15 lutego ruszy nabór wniosków o dofinansowanie szkoleń w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

czytaj więcej
18-09-2018

IV Konińskie Forum Lokalnej Gospodarki

Już 28 września Konińskie Forum Lokalnej Gospodarki, podczas którego poruszane będą kwestie dotyczące utworzenia klastra energetycznego „Zielona Energia Konin”. Wprowadzenia do niniejszego tematu dokona prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Następnie prezes Zarządu Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. przedstawi realizowane i planowane inwestycje w Koninie w ramach klastra.

czytaj więcej