konin facebook

Aktualności

24-05-2019

Przedłużenie naboru przedsiębiorstw na targi Foodexpo Vietnam 2019

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przedłuża nabór przedsiębiorstw na stoisko regionalne Województwa Wielkopolskiego w 2019 r. na targach: Foodexpo Vietnam 2019, Ho Chi Minh (Sajgon) w Wietnamie, odbywających się w dniach 13 - 16 listopada 2019r..

czytaj więcej
13-07-2018

O terenach inwestycyjnych Konina na lotniskach w Polsce

Miasto Konin przygotowuje się od kolejnej kampanii reklamowej dotyczącej terenów inwestycyjnych. Po mobilnych reklamach w Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu przyszedł czas na międzynarodowe porty lotnicze.

czytaj więcej
03-10-2017

PARP wesprze przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje program dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którego celem jest uzyskanie wsparcia na wdrożenie wyników prac B+R. Program skierowany jest dla firm działających w średnich miastach, takich jak Konin.

czytaj więcej
20-02-2018

Rząd przyjął projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji

Jak podaje PAP, Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy rozszerzający Specjalną Strefę Ekonomiczną na całą Polskę

czytaj więcej
02-01-2019

Nowy Biuletyn już wydany

Pojawiło się najnowsze wydanie Biuletynu Informacji Gospodarczej Miasta Konina, publikacji powstałej w ramach realizowanego przez Miasto Konin Programu Wspierania Przedsiębiorczości w Koninie na lata 2017-2019.

czytaj więcej
11-07-2017

Umowa podpisana. Konin czeka na rowery i autobusy

Wypożyczalnie rowerów miejskich, stacje przesiadkowe, dodatkowe kilometry dróg rowerowych w Koninie oraz osiem nowych, niskoemisyjnych autobusów – to już niebawem wymierny efekt podpisanej 10 lipca umowy. Uroczystość z udziałem prezydenta Józefa Nowickiego marszałka Marka Woźniaka odbyła się w Poznaniu.

czytaj więcej
16-10-2018

Tereny inwestycyjne Konina na targach w Monachium

Międzynarodowe Targi Inwestycyjne i Nieruchomości Komercyjnych Expo Real za nami. Podczas tegorocznego wydarzenia promowano także tereny inwestycyjne Konina.

czytaj więcej
10-03-2017

Ogłoszenie o naborze

Powiatowy Urząd Pracy w Koninie ogłasza nabór Wniosków w sprawie przyznania osobie bezrobotnej jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

czytaj więcej
10-03-2017

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Informujemy iż Instytucje Państwa, w tym Ministerstwo Rozwoju, realizując Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, podejmują działania zmierzające do poprawy jakości stanowionego prawa i jego stosowania, zwiększenia efektywności funkcjonowania instytucji publicznych, a także większego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w zarządzaniu państwem i komunikacji z przedsiębiorcami.

czytaj więcej
25-03-2019

Misja gospodarcza do Senegalu

Zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej do Senegalu, która odbędzie się w dniach 19-22 maja. Będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów w regionie Afryki Zachodniej podczas spotkań zorganizowanych specjalnie dla polskich przedsiębiorców.

czytaj więcej