konin facebook

Aktualności

26-04-2018

Konstytucja biznesu zmienia dotychczasowe przepisy

Z dniem 30 kwietnia br. wchodzi w życie Konstytucja Biznesu - jest to pakiet 5 ustaw zmieniających polską rzeczywistość biznesową. Nowe przepisy mają na celu przede wszystkim budowanie partnerskich relacji między przedsiębiorcami a urzędnikami oraz uproszczenie procedur założenia jak i prowadzenia firmy w Polsce.

czytaj więcej
03-12-2018

IX Forum Atrakcyjności Inwestycyjnej

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w IX Forum Atrakcyjności Inwestycyjnej pn. „Pozyskiwanie inwestorów na Bliskim Wschodzie. Promocja projektów inwestycyjnych wielkopolskich JST podczas Annual Investment Meeting AIM Dubai 2019”, które odbędzie się 11 grudnia 2017 r. o godz. 9:00 w siedzibie Urzędu.

czytaj więcej
22-02-2018

Prezydent Miasta Konina zaprasza przedsiębiorców i ich pracowników na bezpłatne szkolenie pn. „Prawo Pracy”

Szkolenie z szerokiego zakresu Prawa pracy odbędzie się 8 marca 2018 w Sali Sesyjnej w Ratuszu przy ul. Wiosny Ludów 6, w godzinach 9-15.

czytaj więcej
06-11-2017

Ruszyła Akademia Młodej Przedsiębiorczości

Po raz piąty ruszyła Akademia Młodej Przedsiębiorczości, której założeniem jest zorganizowanie szkoleń i wizyt studyjnych pozwalających nabyć praktyczne umiejętności zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

czytaj więcej
31-03-2017

Targi Spożywcze w Koninie

Prezydent Miasta Konina serdecznie zaprasza na III Konińskie Targi Przedsiębiorczości, których tematem przewodnim będzie Przemysł Spożywczy.

czytaj więcej
10-04-2017

III Konińskie Targi Przedsiębiorczości już za nami

III Konińskie Targi Przedsiębiorczości pod hasłem przewodnim Przemysł Spożywczy już za nami. Targi odbyły się 8 kwietnia. W tegorocznych targach udział wzięło ponad 50 wystawców z branży spożywczej, w tym wystawcy z naszych miast partnerskich: Wakefield z Wielkiej Brytanii, Dobele z Łotwy oraz Henin Beaumont z Francji.

czytaj więcej
24-04-2017

Wsparcie dla osób bezrobotnych

Fundacja Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu w partnerstwie z Ośrodkiem Doradztwa Biznesowego Jarosława Napierały realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Outplacement w województwie wielkopolskim”.

czytaj więcej
12-03-2019

30 tysięcy, usługi doradcze i biuro w PPNT do wzięcia

Poznański Park Naukowo-Technologiczny rozpoczął rekrutację do nowego programu biznesowego. Poszukuje 7 młodych firm – startupów lub osób, które mają pomysł na własny biznes. Otrzymają one pieniądze na rozwój działalności, wsparcie merytoryczne i doradztwo w prowadzeniu własnego biznesu a także biuro.

czytaj więcej
24-08-2017

Spacer badawczy po starówce

W ramach projektu „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem” w 2017 roku zaplanowano cykl siedmiu spotkań dotyczących tematyki rewitalizacji. Spotkania są organizowane przez Konińską Izbę Gospodarczą przy współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie.

czytaj więcej
19-07-2017

Wyburzą budynki przy Janowskiej

Urząd Miejski w Koninie przymierza się do wyburzenia budynków pokopalnianych znajdujących się przy ulicy Janowskiej (obręb Mieczysławów). W tym celu ogłoszono zapytanie ofertowe. Wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do końca lipca.

czytaj więcej