konin facebook

Aktualności

15-01-2019

Wsparcie dla nowych inwestycji

Przedsiębiorca, który zamierza dokonać wydatków na nową inwestycję na terenie Konina może skorzystać z pomocy regionalnej lub pomocy de minims i dodatkowo ze zwolnienia z podatku dochodowego z tytułu realizacji nowej inwestycji.

czytaj więcej
07-03-2019

Przedstawiciele USA spotkają się z polskim biznesem

Greater Richmond Partnership (GRP) – organizacja rozwoju ekonomicznego amerykańskiego stanu Virginia w Stanach Zjednoczonych, poszukuje polskich firm zainteresowanych ekspansją i inwestycją na rynku amerykańskim.

czytaj więcej
22-09-2017

Jak ożywić konińską Starówkę?

W ramach projektu „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem”, w 2017 r. zaplanowano cykl siedmiu spotkań dotyczących tematyki rewitalizacji. Spotkania są organizowane przez Konińską Izbę Gospodarczą przy współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie.

czytaj więcej
23-11-2018

Przedsiębiorcą być

Finał Kampanii informacyjno – promocyjnej pn. Być przedsiębiorcą organizowanej dla uczniów szkół średnich, odbył się w dniu 22 listopada 2018 r. w Konińskim Domu Kultury.

czytaj więcej
16-01-2019

Mała pożyczka inwestycyjna

Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie zawarła umowę operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na realizację instrumentu finansowego, jakim jest Mała Pożyczka Inwestycyjna. Dzięki temu, ARR ma do rozdysponowania w ciągu dwunastu miesięcy, w formie pożyczek unijnych kwotę przekraczającą dziewięć milionów złotych.

czytaj więcej
19-01-2018

Pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego w Koninie

PKP S.A. wspólnie z Miastem Konin i Wielkopolskim Centrum Logistycznym Konin – Stare Miasto S.A. podpisała trójstronny list intencyjny o wzajemnej współpracy przy realizacji projektu logistycznego. To pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego zlokalizowanego w Koninie. Kolejowa spółka dysponuje w tym mieście ok. 4,8-hektarową nieruchomością o potencjale transportowo-logistycznym.

czytaj więcej
23-07-2018

Odwołane spotkanie z cyklu Prawo do przedsiębiorczości

Odwołane spotkanie "Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany".

czytaj więcej
08-12-2017

Asertywność w komunikacji z klientem

Kolejne bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców za nami. Tym razem uczyli się oni, jak być asertywnym w komunikacji z klientem. Szkolenie odbyło się dziś w konińskim ratuszu.

czytaj więcej
29-03-2018

Śniadanie Biznesowe dla przedsiębiorców

Już w piątek 6 kwietnia przedsiębiorcy naszego miasta będą mogli wziąć udział w Śniadaniu Biznesowym - Nowe dotacje dla firm.

czytaj więcej
24-05-2018

China Homelife Poland po raz siódmy

W dniach 6-8 czerwca 2018 w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbędzie się siódma edycja targów @China Homelife Poland 247. Będzie to dobra okazja do sprawdzenia i nawiązania współpracy z nowymi chińskimi dostawcami.

czytaj więcej