konin facebook

Aktualności

05-03-2018

Poznajmy się lokalnie – jedno spotkanie, mnóstwo możliwości

Konińskie spółki Grupy Konimpex we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie zapraszają przewoźników z regionu konińskiego do udziału w Forum Logistyczno-Transportowym. Rejestracja już trwa!

czytaj więcej
19-04-2018

Przedsiębiorcą być – szkolenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Jakie są zasady rozliczania podatku VAT? Komu się opłaca i dla kogo podatek VAT jest obowiązkowy? JPK czym jest i jak wywiązać się z nowych obowiązków? Jakie są plusy i minusy różnych form opodatkowania? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań będzie można usłyszeć podczas bezpłatnego szkolenia „Przedsiębiorcą być".

czytaj więcej
15-11-2017

Finał III edycji kampanii informacyjno-promocyjnej

15 listopada zakończyła się III edycja kampanii informacyjno-promocyjnej "Być przedsiębiorcą!" zorganizowana przez Wydział Rozwoju Gospodarczego w ramach Programu Wspierania Przedsiębiorczości w Koninie na lata 2017 - 2019. W kampanii udział wzięli uczniowie konińskich szkół ponadgimnazjalnych.

czytaj więcej
17-08-2018

PARP zaprasza na spotkanie informacyjne dla Wnioskodawców poddziałania 2.3.5. POIR

W imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące działania 2.3.5. POIR Design dla przedsiębiorców.

czytaj więcej
29-03-2018

Wsparcie dla Startupów w ramach podziałania 1.3.1 „Wsparcie inkubacji przedsiębiorstw”

Zachęcamy Startupy z Wielkopolski do zapoznania się i skorzystania z oferty Instytucji Otoczenia Biznesu (IOB), które uzyskały dofinansowanie w ramach WRPO 2014+ - podziałanie 1.3.1 „Wsparcie inkubacji przedsiębiorstw”.

czytaj więcej
27-02-2019

Pomoc dla przedsiębiorców ze średnich miast

W ramach Pakietu dla średnich miast Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zachęcają do zainteresowania nowym konkursem w ramach działania 3.2.1 POIR "Badania na rynek", w ramach którego dla przedsiębiorców ze średnich miast (oraz gmin sąsiadujących) dedykowana jest koperta 550 mln zł.

czytaj więcej
21-01-2019

Akademia Menadżera Innowacji

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości kieruje do Państwa zaproszenie do udziału w pilotażowej edycji nowatorskiego programu Akademia Menadżera Innowacji.

czytaj więcej
15-03-2018

Roland Pracodawcą Przyjaznym Pracownikom

Roland International Polska Sp.z o.o. z Konina została wyróżniona tytułem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Nagroda przyznawana jest w ramach konkursu organizowanego od 2008 roku przez NSZZ "Solidarność" pod patronatem Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się 26 lutego.

czytaj więcej
13-06-2018

Ochrona danych osobowych w przedsiębiorstwie

Kto i kiedy ma obowiązek stosować przepisy RODO? Jak, kiedy i w jakich sytuacjach „przetwarzamy dane osobowe”? Jak dostosować politykę bezpieczeństwa do RODO? Jaka jest odpowiedzialność związana z przetwarzaniem danych osobowych? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań będzie można usłyszeć podczas bezpłatnego szkolenia z ochrony danych osobowych.

czytaj więcej
16-10-2017

Nowy inwestor na Międzylesiu

Laser-Stal – to firma, która jako pierwsza zainwestowała na terenach Konin-Międzylesie. Przedsiębiorstwo istnieje w Koninie od siedmiu lat. Dotychczas działało na terenach konińskiej huty. W tym roku jednak zainwestowało we własną siedzibę i rozwój.

czytaj więcej